Powrót do Życia

Forum wsparcia SM, Beata Peszko


#1 2011-11-06 00:58:57

beata

Administrator

Zarejestrowany: 2011-11-05
Posty: 18
Punktów :   

T.emperatura ciala

Chciałabym wiedzieć  czy  zauważliście u siebie  jakiekolwiek odstępstwa od właściwej / 36.6  /temp.ciała?

Offline

 

#2 2011-11-08 13:07:59

Maja

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-04
Posty: 5
Punktów :   

Re: T.emperatura ciala

Witam. Tak, moja temperatura jest zdecydowanie niższa aniżeli 36,6 niezależnie od pory roku i temperatury w pomieszczeniu.
O ile niska temperatura nie ma na mnie żadnego negatywnego wpływu, o tyle niesamowicie dokuczają mi zazwyczaj zimne dłonie, a lodowate nóżki to prawdziwa zmora. Ale to już kwestia złego krążenia jak rozumiem.

Offline

 

#3 2011-11-10 19:27:33

beata

Administrator

Zarejestrowany: 2011-11-05
Posty: 18
Punktów :   

Re: T.emperatura ciala

Niestety ,lodowate nóżki i zimne dłonie to też moja specjalność.
Ja już się przyzwyczaiłam do tych niedogodności i zimą idąc spać wkładam ciepłe skarpety a kołdrą przykrywam się po czubek nosa.
Postanowiłam doglębnie zając się tym tematem i doszłam do następujacego wniosku.Po pierwsze ,proszę sprawdzić jaki ma Pani  poziom cholesterolu ,przypuszczam ,ze podwyższony i z pewnością leży on powyżej 200 mg/dL./ Wiadomo ,że trzeba wziąśc pod uwagę poziom HDL i LDL./
Zaden neurolog bądz lekarz ogólny nie powiedzial mi o tym że prawdopodobnie to właśnie podwyższony poziom cholesterolu jest kolejnym" objawem" SM. Po drugie:cholesterol jako tłuszczowy związek chemiczny  nie występuje w organizmie jako oddzielny składnik ale zawsze w połączeniu z białkiem dając zwiazek złożny.To właśnie połączenie z białkiem daje dużo do myślenia.Przecież u chorych na SM jest niszczona osłonka mielinowa czyli białko  jest łatwo dostępne w organizmie chorych na SM.Cholesterol to związek o charakterze tluszczowym ,który ze względu na swoja budowę jest trudny do odtransportowania i w końcu w czasie zwiekszania swojej masy w czasie transportu przez naczynia krwionosne  osadzi się na jego ścianie i doprowadzi do zmniejszenia jego swiatła i z upływem czasu do mniejszej elastyczności.Jeśli naczynia krwionośne są małe --krążenie obwodowe ,wówczas nie są właściwie ukrwione a przez to komórki ciała nie są właściwie odżywione i dotlenione.Dlatego tez marzną stopy/palce/ ,palce dłoni ,czubek nosa,policzki.Gdy jest zimno ,wówczas naczynia krwionośne kurczą się i tutaj jedno wplywa na drugie.Zły przepływ krwi-słabe ogrzewanie przez krew-niedotlenienie-zle odzywienie-spadek temperatury w okolicznych komorkach /tkance/,plus dodatkowo niska temperatura otoczenia tak jak teraz gdy jest zimno na dworze.
Czyli jedno wpływa na drugie.....Gorące pozdrowienia !

Offline

 

#4 2011-11-11 13:38:41

atyma

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-03
Posty: 8
Punktów :   

Re: T.emperatura ciala

Zimne dłonie i stopy to chyba standard w sm. Prawdopodobnie krioterapia ma dobry wpływ na chorych, bo przecież niska temperatura rozszerza naczynia krwionośne. W ogóle w tej chorobie kręcimy się często wokół naczyń krwionośnych. A ja postawię jeszcze inne pytanie/a: jak wygląda pobieranie krwi ? czy są problemy ze znalezieniem żyły, czy żyły się przerywają ? są słabe ? czy w badaniu dopplerowskim żył na przykład w kończynach dolnych wyszły nieprawidłowości ?

zaciekawił mnie temat poziomu cholesterolu przy sm. Niedawno dowiedziałam się, że jest książka niemieckiego autora o mitach związanych z cholesterolem. Od lekarza ogólnego usłyszałam niedawno, że po co badać cholesterol, przecież Niemcy już od tego odeszli, a my Polacy wciąż się tym zajmujemy. Możliwe, że prawda leży gdzieś po środku.

Ostatnio edytowany przez atyma (2011-11-11 13:56:35)

Offline

 

#5 2011-11-14 00:28:52

beata

Administrator

Zarejestrowany: 2011-11-05
Posty: 18
Punktów :   

Re: T.emperatura ciala

Rzeczywiście niektórzy mają inne spojrzenie na kwestię cholesterolu.Niektórzy uważają ,że jeśli dochodzi w organizmie do podwyższenia poziomu cholesterolu to ma to sens i jest sygnałem  jakiś zmian.Do podniesienia poziomu cholesterolu dochodzi przy braku pewnych witamin,cynku i miedzi.W przypadku ingerencji statynami  dochodzi do obniżenia poziomu Co.Q 10 a podwyższenia poziomu lipoproteiny- 1 i zwiększenia zapadalności na choroby przed ,ktorymi chroni Co.Q 10.W Niemczech niektórzy związani z medycyną i odważni mówią o "kłamstwie dot.cholesterolu",wg.nich to właśnie statyny wywołują raka i nie zmniejszają poziomu czynnikow doprowadzających do zawałów i chorób serca.
Jeśli chodzi o szczelność naczyń krwionośnych /pisałam o tym w mojej książce/,pomocne jest zażywanie wysoko dozowanej rutyny najlepiej 500 mg raz dziennie.Z pewnością w aptekach takiej nie ma ale widziałam w internecie rutynę o podobnym dozowaniu.Chorzy na SM mają tendencję do siniaków,nieszczelności naczyń krwionośnych,pękania naczyń krwionośnych.Rutyna wysoko dozowana pomaga,trzeba ją stale zażywać.Wypróbowałam na sobie!.

Offline

 

#6 2011-11-14 19:21:43

Maja

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-04
Posty: 5
Punktów :   

Re: T.emperatura ciala

W takim razie ja od razu pozwalam sobie na dwa pytanka. Rzeczywiście jeszcze przed diagnozą SM kilka lat temu czułam, że z moim krążeniem jest nie do końca w porządku. Tendencje do siniaków mam również potworną od dzieciństwa. Zatem:
Pyt.1. Pani Beato, czy jest Pani w stanie zasugerować konkretny produkt z rutyną? Komplementuję wszelkie suplementy i z moich analiz internetowych wynika, że najwyżej dozowane spośród dostępnych suplementów są te z firmy Solgar. Np. nie znalazłam lepszej wit. B compleks niż właśnie tej z Solgaru.
Pyt.2. Być może kombinuję w złym kierunku, ale czy jest dobrym sposobem wypróbowanie preparatu zawierającego diosminę? Bo jeśli coś jest nie tak z przepływem w naczyniach krwionośnych...

Ze swojej strony dodam jeszcze, że także wierzę bardzo w zioła. Ale nie tylko, bo również w nalewki:) Próbuję się obecnie wspomagać gotową nalewką krążeniową Venoforton, ale jest to tak nieziemsko paskudna mieszanina, że już szukam czegoś innego.

Offline

 

#7 2011-11-15 21:50:21

beata

Administrator

Zarejestrowany: 2011-11-05
Posty: 18
Punktów :   

Re: T.emperatura ciala

Sprawdziłam i znalazłam rutynę 500mg ,50 tabletek SOLGAR,cena jest też przystępna .Zauważyłam,że chwilowo jest niedostępna ale pewnie to tylko chwilowe problemy.Także wit.B komplex SOLGAR ma bardzo dobry skład ,taki sam jak preparat ,który ja przyjmuję ,naturalnie cena jego jest inna.
Nalewka  o nazwie Venoforton ma bardzo dobry skład,ale jak każda nalewka zawiera duży % alkoholu i to jest to jedyne ALE.Proszę  zapytać w  aptece czy znany jest preparat  o takim samym składzie bądz podobnym  ,z którego został usunięty  alkohol i stał się tonikiem.Tonik smakuje bardziej znośnie i nie zawiera alkoholu.W Niemczech takie preparaty istnieją i powstały z myślą o dzieciach ,ludziach starszych ,bądz innych dla których alkohol jest niewskazany. W przypadku obrzęków,stłuczeń nawet bóli  cudowne są maści zawierające arnikę,naprawdę rewelacyjnie pomagają.Także nalewka z arniki z której dla swoich potrzeb robiłam okłady rozcieńczając ją i nasączając nią bandaż.
Detralex ze względu na skład:diosmina i hesperydyna jest skutecznym preparatem i przede wszystkim co jest zalecane dla osob z SM ,zmniejszą przepuszczalność naczyń krwionośnych.Sama jeszcze nie stosowałam ,jestem dalej wierna rutynie i wysoko dozowanej wit.C.

Ostatnio edytowany przez beata (2011-11-15 23:05:33)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.darksoldiergry.pun.pl www.ratowniki.pun.pl www.ewf-e-fed.pun.pl www.amangarij.pun.pl www.narutolf.pun.pl