Powrót do Życia

Forum wsparcia SM, Beata Peszko


#1 2012-01-01 21:16:18

Maja

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-04
Posty: 5
Punktów :   

Kiedy jest problem z Omega 3-6

Witając serdecznie w Nowym Roku i wiele zdrowia oraz rozwoju medycyny życząc(!) pozwalam sobie na pytanie dotyczące następującego przypadku.

Odkąd jestem chora suplementacja jest ważnym elementem mojego "samoleczenia". W kwestii Omega3-6 i ładuję w siebie spore ilości tranu płynnego bądź w kapsułkach. Nie wiem czy to oraz dieta powoduje, że nie łapię przeziębień i generalnie czuję się lepiej, ale już teraz nie potrafiłabym tego odstawić a zdaje się, że muszę. Otóż mam też niedoczynność tarczycy + Hashimoto czyli w moim przypadku jodu winnam unikać zdecydowanie. A przecież jest go mnóstwo w tranie,rybach, które staram się spożywać często. Bagatelizowałam nieco Hashimoto, ale odkąd przeciwciała nieco wzrosły muszę jakoś zadziałać. Jest wiele produktów, których powinnam się wystrzegać przy jednej chorobie, ale spożywać w nadmiarze w drugiej. To lekko wkurzające.
Generalnie Pani Beato, jestem przerażona tym, że muszę ten tran odstawić i mam nadzieję na wszelkie rady czym go równie skutecznie zastąpić.
Olej lniany staram się dostarczać organizmowi, ale czuję, że to za mało. Może dodatkowo olej z wiesiołka, ale w jakich ilościach...

Mogę prosić o komentarz lub wszelkie porady jak wybrnąć?

Maja

Offline

 

#2 2012-01-04 14:14:39

beata

Administrator

Zarejestrowany: 2011-11-05
Posty: 18
Punktów :   

Re: Kiedy jest problem z Omega 3-6

Ten problem nie jest taki olbrzymi na jaki pozornie wygląda.Na stronie 103 w mojej książce napisałam na temat omegi 3 i wyszczególniłam jakich szkodliwych składników został on w procesie oczyszczania pozbawiony.Zapomniałam dodać ,że preparat ten, co jest niezmiernie istotne dla osób ze zdiagnozowaną chorobą Hashimoto,  nie zawiera jodu.Jod został w procesie oczyszczania usunięty.Tak więc istnieją takie preparaty jednak jest ich bardzo mało.
Cały problem polega na tym ,ze proces oczyszczania związany jest z dużymi kosztami i nie kazda firma chce bądz może  wydać dodatkowo pieniądze.
Niestety za dobrą jakośc trzeba zawsze  więcej  płacić.
Preparaty omega 3 /nie wspominając o innych! / i zakupione w Rossmanie ,Aldi,Lidlu itp.  charakteryzują się tym ......że mają przystępną cenę a wiadomo co to znaczy.Nie chcę pisać co się za tym kryje i co naprawdę łykamy za małe pieniądze ciesząc się że udało się co nieco zaoszczedzić.Często sami sobie szkodzimy a inni naszą niewiedzę i naiwność wykorzystują.Dlatego aby samemu sobie pomóc warto przyjmować preparaty sprawdzone,odpowiednio dozowane i dowiedzieć się z czego są produkowane,gdzie są produkowane i czy firma je sprzedajaca jest wiarygodna.Przypuszczam,że na polskim rynku tez muszą być  dostępne dobre preparaty.Proszę pamietać o odpowiednim dozowaniu bo inaczej nie osiągnie się zamierzonego efektu.Chorzy na SM muszą być wyczuleni na wszystko i czasami mam takie wrazenie ,że wiedzą więcej od niejednego lekarza neurologa...........
.PS: proszę wziąść pod uwagę następny aspekt związay z zawartością metali ciężkich  np.w omega 3, o tym się nie mówi  a jest to niezwyke istotne.
Wszystkiego dobrego i w razie pytań  jestem do dyspozycji.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.wskiz.pun.pl www.stalker.pun.pl www.wiedzminn.pun.pl www.gim2wswaju.pun.pl www.extremepolishwrestling.pun.pl